Medicana Konya Tüp Bebek Merkezi̇ ×
© 2020 Medicana Konya Tüp Bebek Merkezi̇

Embryoscope

 || Medicana Konya Tüp Bebek Merkezi  || Medicana Konya Tüp Bebek Merkezi

Bebek adayları 24 saat gözlem altında. Gebelikle sonuçlanacak doğru embryo seçim şansını arttırır.

-Tam otomatik olarak tüm embryoların 20 dakikada bir kontrolü.

-Hiçbir değişimi gözden kaçırmayan gelişmiş mikroskop sistemi.

-Embryo gelişimi boyunca beyaz ışıkla temasın tamamen engellenmesi.

-Bölünme zamanlarının kesin olarak tespiti. Gece gündüz 24 saat gözlem imkanı.

Embryo gelişimi için sabit şartlar oluşturulması, ortamın maksimal korunmasını sağlar.

-El değmeden embryo değerlendirilmesi.

-24 saat 365 gün sürekli olarak ortam havası ve sıcaklığının takibi ve sabitliğinin sürdürülmesi.

-Ortam havasının sürekli olarak temizlenmesi (%99.97 saflık)

- Her hangi bir noktanın gözden kaçırılma riskinin sıfıra indirilmesi. İnsan hatalarının tamamen ortadan kaldırılması ve aynı embryoyu pekçok kişinin isterlerse defalarca değerlendirilmesi olanağı.

-Her hastanın tüm embryolarının gelişimi hakkında karşılaştırmalı bilgiler, hatta daha önceki tedavilerindeki embryo gelişimleri ile karşılaştırılabilme imkanı.

Amerikan Üreme Tıbbı Derneği Kongresi’nde Ekim 2011’de yayınlanan en son verilere göre dünyaca ünlü kliniklerde 1600’den fazla tedavi siklusunda EmbriyoScope kullanılmış ve standart inkübatör kullanımına kıyasla gebelik oranlarında ortalama %8’lik bir artış gözlenmiştir. Halen 20 ülkede 3500’den fazla tedavi siklusunda Embriyoscope cihazı kullanılmaktadır. Artış siklusun özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Embryoscope nedir?

Embriyoscope içerisinde otomatik olarak kamera kaydı yapan bir mikroskobun kurulu olduğu, embriyoların döllendikleri andan anne rahmine transfer edildikleri saate kadar güvenli bir şekilde büyütüldükleri bir inkübasyon sistemidir.

Nasıl çalışır?

Embryoscope içerisinde büyütülen her bir embriyodan belirli aralıklar ile görüntü alınır. Alınan görüntüler embriyo transferi öncesinde detaylı bir şekilde değerlendirilerek rahme tutunma potansiyeli en yüksek olan embriyonun seçimi sağlanır. Değerlendirme sırasında embriyolar hiç bir şekilde inkübatör dışına çıkarılmadığından, çevre şartlarından  (sıcaklık ve gaz değişiklikleri, doğrudan ışığa maruz kalma vb.) doğabilecek negatif etkiler de önlenmiş olur ve daha kaliteli bir embriyo gelişimi ve seçimi sağlanır.